22 Temmuz 2024 , Pazartesi - 01 : 40

KUR’AN DERSLERİ – BAKARA SÛRESİ 10 – 14

Bakara Sûresi : 10 – 14

Prof. Dr. M. Said Şimşek – Yusuf Semmak – Abdülhakim Mesrur

Bu ders, 2001 yılında yapılmıştır. İbn Atıyye’nin, “el-Muharraru’l Vecîz fî Tefsîri’l Kitâbi’l Azîz” isimli tefsir kitabı takip edilmektedir. Bakara Sûresinin tefsiri yapılmaktadır.

Ders, Tefsir Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. M. Said Şimşek, İlm-i Tefsir mütehassısı Yusuf Semmak ve Arapça dersi müderrisi Abdülhakim Mesrur’un katılımıyla gerçekleşmiştir. Said Şimşek hocamıza, bilgi, birikim ve tecrübelerini paylaştığı için teşekkür ediyoruz. Bu, ilmî bir ders olduğu için, konuşulan meselelerin pek çok açıları olacağını unutmamak gerekir. Biz, burada bazı konuları açıklarken, o esnada bazı açılarıyla konuyu ele aldık. Dile gelen bütün konular üzerinde enine boyuna tartışmadık ve detaylara girmedik. Birinci amacımız, takip ettiğimiz tefsir kitabının metnine sadık kalmak olmuştur. Ama zaman zaman, derslerin sonunda bazı ilmî konuları konuştuk. Hayırlara vesile olmasını dileriz.

Konuşmaların yayına hazırlanmasında, Allah rızası için, emeğini esirgemeyen Abdullah Kebir kardeşime de teşekkür etmek istiyorum. Allah razı olsun.

Hakkında Yusuf Semmak

Araştırmacı, Yazar

BUNA'DA BAK!

Bakara Sûresi 15 - 16 - 17 - 18

KUR’AN DERSLERİ – BAKARA SÛRESİ 15 – 16 – 17 – 18

Bakara Sûresi : 15 – 16 – 17 – 18 Prof. Dr. M. Said Şimşek …

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir